| Herkunftsort: | China |
| Markenname: | Jnicon |
| Zertifizierung: | CE,TUV,UL,RoHS |
| Modellnummer: | M25 |
| Min Bestellmenge: | 100 (10 Probenpaare) |
|---|---|
| Preis: | negotiable |
| Verpackung Informationen: | Hochwertiger Exportkarton |
| Lieferzeit: | 3-6 Arbeitstage |
| Zahlungsbedingungen: | T/T, Paypal, L/C, Western Union |
| Versorgungsmaterial-Fähigkeit: | 10000/days |
| Schutzstufe: | IP67 | Geschlecht: | Männliche Steckdose weibliche Steckdose |
|---|---|---|---|
| Stift: | männlich-weibliches Verbindungsstück 3pin | Gegenwärtige Bewertung (A): | Maximum 60A. |
| Material: | PPA | Verbindungsweg: | Druckverriegelung |
| Betriebsspannung: | 500V | Versammlungsdraht: | Löten oder Schraubeninstallation |
| Hervorheben: | 500V M25 circular panel mount connector,3 pin push locking power connector,IP67 waterproof M25 connector |
||
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
M25 waterproof Circular connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Circular Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
![]()
This M25 circular power connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
If soldering version needed, its also avialble.
![]()
Ansprechpartner: Ms. Carly Lu
Telefon: +86 15986694303
2 wasserdichte Rundsteckverbinder Pin, Kreiskabel-Verbindungsstücke 50A 500V
wasserdichte Rundsteckverbinder Pin 20A 3, Rundsteckverbinder M19 IP68
5 wasserdichte Rundsteckverbinder Pin, Rundsteckverbinder IP67 des Stromkabel-M25
Signal des Staub-Beweis-IP67 M19 des Verbindungsstück-3 der Energie-2 gut, Widerstand ausdehnend
Männlich-weiblicher wasserdichter Energie-Verbindungsstück 3 Enden-Dichtungs-Entwurf Pin flexibler
30A 500V imprägniern Macht-Verbindungsstück, Jnicon-Gremiums-Berg-Macht-Verbindungsstück
M16 IP68 imprägniern Daten-Verbindungsstück, IP68 imprägniern männlich-weibliches Verbindungsstück
Orange Schutzwand-imprägniern wasserdichtes Daten-Verbindungsstück, M25 HDMI-Verbindungsstück